Sıla Kimdir Nereli, Boyu Kilosu, Yaşı

Reklamlar

Sıla kimdir nereli adlı yazımıza hoşgeldiniz. Ayrıca bu yazımızda boy kilo, yaşı, sevgilisi ve Ahmet Kural ile arasında olanlar hakkında bilgiler de alabilecekseniz. Son dönemlerde müzik dünyasının yanı sıra magazin dünyasının da gündemini epey meşgul eden Sıla’nın soyadı Gençoğlu’dur. Başarılı şarkıcı neredeyse çıkarttığı her şarkı ile beğenilmektedir ve çoğu şarkısı Youtube ve sosyal medya üzerinde oldukça dinlenmiştir. Geçtiğimiz günlerde Hazer Amani ile aynı arabada görüntülenmiştir.

Sıla, 17 Haziran 1980’de Acıpayam, Denizli’de doğdu ve öğrenim hayatı için önce İzmir’e sonra İstanbul’a yerleşti. Sahne eğitimi almaya lise yıllarında başladı. Bilgi Üniversitesi’ndeki caz eğitimi sonrasında uzun süre Kenan Doğulu’ya geri vokallik yaptı. PowerTürk Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü almıştır. Annesinin ismi Ömür Gençoğlu babasının ismi ise Şükrü Gençoğlu’dur. Denizli’nin Acıpayam ilçesinde doğmuştur. 2007’de kendi adını verdiği albümünde yer alan ve Türkiye Resmî Listesi’nde bir numara olan “…Dan Sonra” şarkısıyla çıkış yapmıştır.

Şarkıcılığının yanı sıra eleştirmenler tarafından övülen söz yazarı ve besteci kimliğiyle ön plana çıkan Sıla, kendi albümlerindeki şarkıların neredeyse tamamını tek başına yazarak Efe Bahadır’la birlikte bestesini yaptı. Ayrıca başka şarkıcılar için de birçok şarkı sözü yazdı. 2010’da Konuşmadığımız Şeyler Var ve 2014’te Yeni Ay ile birlikte Türkiye’de yılın en çok satan şarkıcısı oldu. Bugüne kadar dört Altın Kelebek Ödülü ve yedi Kral Tv Video Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.2007’de Sıla, 2009’da İmza, 2010’da Konuşmadığımız Şeyler Var, 2012’de Vaveyla, 2014’de Yeni Ay, 2016’da Mürekkep adlı albümleri çıkartmıştır. 2019’da geçtiğimiz günlerde Acı adlı EP’i yayınlamıştır. Ahmet Kural ile açılan davada Ahmet Kural 6284 sayılı kanun gereğince Kural’a derhal üç ay uzaklaştırma cezası almıştır.

Buna da Bakabilirsiniz  Deniz Cengiz Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Boyu ve Kilosu

Sıla Kaç Yaşındadır?

17 Haziran 1980 tarihinde doğmuştur

Sıla Kimdir Nereli

Acıpayam, Denizli doğumludur

Sıla Boyu Kaçtır?

169 cm’dir.

Buna da Bakabilirsiniz: Ahmet Kural Parmağımı Kırdı Diyen Naz Çekem Kimdir

Sıla Kilosu Nedir

59 kg’dir.

Sıla Sevgilisi, Eşi Kimdir?

Son sevgilisi Ahmet Kural’dır.

Sıla Burcu Nedir?

İkizler

Sıla Saç Rengi Nedir?

Koyu Kahverengi

Sıla Göz Rengi Nedir?

Mavi

Sıla Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Instagram adresi: Sıla (@silagencoglu) – Instagram
Twitter adresi: Sıla Gençoğlu (@silagencoglu) – Twitter
Resmi web sitesi: silagencoglu.com

 

Reklamlar

Geldik Sıla Kimdir Nereli adlı yazımızın sonuna. Bu yazımız da sizlere ayrıca Sıla hakkında bir çok bilgiye de yer verdik. 12 Mart 2019 itibariyle son gelişmelerine de yer vermeye çalıştık. Sık sık güncellemeye çalışacağız. Eğer sizde Sıla hakkında bir haber ve ya bilgi biliyorsanız yorum kısmından belirtiniz lütfen.

Bunları beğenebilirsiniz

Bir Cevap Yazın (E posta doldurmak zorunlu değildir)

%d blogcu bunu beğendi: